Végérvényesen elmúlt az idei tavasz.
2026/06/09
Koranyár
2026/03/24
Új tavasz
Négy hónap! Te jó ég... Mi vár engem odafenn ennyi idő után? Ráadásul egy ilyen hosszú, szokatlanul hideg, havas tél után?
Március elején aztán megmakacsoltam magam: Megyek! Ha csak egy napra is, még ha soron kívüli szabadsággal is, de megyek, mert odakint langyos tavaszi napsütés ébresztgeti világot, és ezt Verőcén látni kell! Nem is beszélve az ébredező darazsakról, akik egy-kettőre birtokba veszik az elhagyott faházat, ha nem vagyok időben résen.
Mentem hát. Kicsit félve ugyan, mert ennyi idő után többnyire sokkoló, amit az ember ott talál....
2025/10/29
Verőce naptárlapjairól
Borongós ősz van már.A tetőteraszra kirakom még az asztalt, székeket, fázósan üldögélek egy kicsit (kávé mellett, természetesen), de már hűvös van ehhez. Nehéz szürke felhők járják az eget, és ha olykor ki is süt a nap, ide már csak délután jut belőle egy kevés . Ereje azonban már ilyenkor sincs.
Bizony ennek is eljött az ideje: bent a szobában, kályha doromboló melege mellett már kellemesebb.
Egyedül vagyok - és az őszi erdő szomorú csendjében az elmúlt nyarat keresem. Hová lett...? Nem írtam róla egy sort sem... Tétován lapozgatom emlékezetem naptárlapjait - talán sikerül mégis életre kelteni, mi minden történt itt idén, amíg a nyár zajos ünnepe végleg el nem csendesedett.
2025/08/05
Maverick
A szó Samuel Augustus Maverick (1803–1870) texasi ügyvéd, politikus és földbirtokos nevéből származik.
Maverick híres volt arról, hogy nem bélyegezte meg a saját szarvasmarháit, amikor a többi állattartó ezt tette. Emiatt a jelöletlen, „gazdátlan” marhákat "Maverick's cattle"-nek hívták.
2025/07/21
Wc felújítás
A dolog fontosságát azonban nem lehet vitatni, mert a nevezetes helység minden kétséget kizáróan a ház legrémisztőbb pontja volt. Ide az urbánusabb lelkületű hölgyek komoly szükség esetén is csak minden bátorságukat összeszedve mertek belépni.
Mert nem elég, hogy nincs vezetékes víz (ez önmagában is elég rémisztő), de nem volt világítás sem, a vakolat omladozott, a repedésekben pedig mindenféle szörnyek laktak. A helyzetet csak tovább rontották a pelék, akik ki-be mászkáltak, teleszemeteltek mindent, és ha szerencséd volt, még személyesen is találkozhattál velük. Ilyenkor a tető alatt lapítottak, félreérthetetlenül jelezve, hogy nekik pont így jó, ahogy van, és legjobb lenne, ha nem is okvetetlenkednél körülöttük.
2025/07/13
Tíz éves a blog
Bizony, immáron tíz éve, hogy itt a blogon jegyzem a Verőcén történt legfontosabb eseményeket.
Tíz év! De sok víz lefolyt azóta a Dunán!
Születése idején az 50. éves évfordulónk előkészítését volt hivatva megtámogatni. A nevezetes alkalomra hivatalos volt a család apraja-nagyja, és mi nagyon ki akartunk tenni magunkért. Emlékszem, mekkora lendülettel estünk neki, hogy lelket leheljünk a vadregényes, elhagyott birtokba!
2025/01/29
A som
Somlekvárt készíteni - keserves mesterség.
2024/08/05
Elkészült!
Nyár derekára - nyolc hosszú év után - újra korlátja van a tetőterasznak!
2024/07/18
Péter-Pálkor
2024/06/22
Két csapat
A beígért meghívásokat pedig idővel illik valóra váltani - megérett hát a helyzet, hogy munkatársaimat meghívjam egy igazi verőcei bográcsozásra. Kellő mennyiségű borral és pálinkával megspékelve persze...
És ha már az enyémek jönnek, ne maradjanak ki a jóból Györgyi munkatársai sem!
2024/03/28
2024/01/21
Januári emlék
Az idei év egy soron kívüli kiruccanásal kezdődött.
Ági lányom még karácsony tájt állt elő azzal, hogy szeretné itt, Verőcén kipihenni hétköznapjainak viszontagságait. Természetesen párjával kettesben, mert hát Lacinak is látni kell, milyen csodálatos hely ez.... Megengedném-e valamikor, hogy pár napot itt töltsenek?
Hát hogyne engedném! Na de ilyenkor? Télen? Amikor a legkeményebb itt az élet? Azt a néhány világos órát favágással töltheted, hogy aztán a kis házban kuporogva rakhasd a tüzet a majd 16 órányi éjszakában... Biztos, hogy ettől fogja Laci megszeretni Verőcét?
De Ági hajthatatlan volt. Így aztán végül kompromisszumot kötöttünk: feljövök már pénteken, kitakarítok, befűtök, vágok némi fát is - hogy aztán szombaton, ha megérkeznek, egy Ágnes-napi fülhúzogatás után átadjam nekik a terepet. Utána aztán addig maradnak, amíg bírják.
2023/12/29
Vége van évnek
Igen, elment a nyár, és elment utána az ősz is. Az erdő megritkult, a kert csendes és messzenéző, a tetőteraszról pedig ellátni már Duna távoli, ködös völgyéig.
2023/10/16
Nyári beszámoló
2023/03/23
Tavaszi lendület
Az erdő alján pedig egyszeriben sárgába borult a som, az aranyeső.
2023/02/19
Kezdődik az év
Mostanában - hájjal kenegetve blogírói önérzetemet - többen hiányolták az újabb blogbejegyzéseket. Igaz, alighanem kissé egysíkúak ezek az írások, mert – ahogy nemrég fogalmazta valaki - „valahogy mindig az a végkicsengés, hogy milyen jó itt kávézni”
Hát ez igaz. A tetőteraszon feltálalt kávénak valóban nincs párja. Nélküle talán fel sem kelne a nap a Borbélyhegy mögül!
Csak hát mostanában nem ezeken van a hangsúly. A hangsúly a feladatok végtelen során van, melyek sokszor nem épp testhezállók. Számtalan tervünknek feladatunknak végére járni pedig (ezt évről évre tisztábban látom) mind kevesebb az idő, fogynak az esélyek - tehát hajrá…! gyerünk, csináljuk, intézzük, még gyorsabban, még intenzívebben…!
…még több munka, még több ügyintézés, még több pénz...
2023/01/26
Kertünk növényei
Ilyenkor mély depresszióban gubbaszt az ember otthon az asztala mellett, kimoccanni esze ágában sincs, és teljességgel elképzelhetetlenek tartja, hogy valaha is még egyszer nyár legyen...
2022/12/20
2022/12/09
Vénasszonyok nyara
2022/09/27
Nyári kőműveskedés
Június elején végre magunk maradtunk az "elkészült" tetővel.
Ez az "elkészült" jelző szerfelett erős jóindulatról tanúskodik - a remekmű ugyanis mindennek volt mondható, csak szépnek, befejezettnek nem...
A zsalu nélkül készült beton széle izgalmas zegzugokkal tarkított, a szigetelő lemez, mint gyűrött szennyes alsónemű, szemérmetlenül kandikál a perem alól, alatta a terméskőfal pedig (a kőművesek már építéskor sem remekeltek ebben a tudományban) meglehetősen hektikus felületet alkot...





